Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Ramar / Ram 11955207



*

nr 1195 5207


Ram

förgylld, innermått: ca 23x35 cm


Utrop:

300 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 6 augusti 2018
kl 20:14:53


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
4/8 11:11:44 1      350 kr
5/8 10:23:26 2      350 kr
5/8 10:23:26 1      350 kr (Budbetjänt)
6/8 20:04:24 3      450 kr
6/8 20:09:29 4      450 kr
6/8 20:09:29 3      450 kr (Budbetjänt)
6/8 20:09:53 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
  • 6665 AkrylmÃ¥lning
    Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:08
  • 6536 Blyerts
    Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:57
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:19
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:33
  • 6506 Färglitografi
    Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:29
  • 6682 Färglitografi
    Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:41




Ladda ner broschyr